کفپوش بیمارستانی

برای اینکه بیمارستان ها  و ازمایشگاه ها و شرکت های دارویی بیشتر و بهتر از میکروب ها و الودگی های موجود در این محیط ها  به دور باشند باید الزاماتی در انتخاب نوع کفپوش های مود استفاده رعایت کنند. بهترین نوع کفپوش برای این محیط، کفپوش ای انتی باکتریال ضد میکروب و الودگی میباشد که نوعی بسیار حرفه ای از کفپوش اپوکسی است. از نکات مهم بهداشتی که باید مراکز بیمارستانی رعایت شوداستفاده از کفپوش های یکپارچه ، بدونه درز و آنتی باکتریال است.

کفپوش بیمارستانی

وقتی این نوع کفپوش را در بیمارستانها و محیط هایی با همین خط و مشی اجرا میکنیم ,لبه های کفپوش در هنگام اتصال به دیوار و کف نیز با ظرافت خاصی انجام میشود تا دارای کوچکترین درز و شیاری نباشد و محل اجتماع میکروب ها و الودگی ها نشود. کفپوش اپوکسی بیمارستانی کاملا در برابر انواع مایعات مقاوم است و هیچ نوعی از مایعات به داخل ان نفوذ نمیکند و در شست و شو نظافت هم بسیار سریع و راحت است. 

از نکات مهم بهداشتی که باید مراکز بیمارستانی رعایت شوداستفاده از کفپوش های یکپارچه، بدون درز و آنتی باکتریال است. سیستم کفپوش بیمارستانی به دو صورت کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل و ریکاوری و کفپوش بیمارستانی مربوط سایر بخش هاست.

 در نوع اول باید به‌ صورت هم‌زمان ویژگی آنتی استاتیک (کفپوش آنتی استاتیک) و آنتی باکتریال بودن آن رعایت شده باشد و در نوع دوم فقط داشتن ویژگی آنتی باکتریال کافی است و این کفپوش بیمارستانی  باید به نحوی طراحی، فرمولاسیون و اجرا گردد که با شرایط سخت و ترددهای  بسیار زیاد و سنگین که گاها به‌صورت تمام‌وقت (شبانه‌ روز) در حال استفاده است منطبق باشد.

شرکت مهندسی کفپوش صنعت آریا سیستم کفپوش بیمارستانی را اختصاصاً جهت مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستانی، مراکز توان‌بخشی و دیگر مکان‌هایی که بهداشت در اولویت قرار دارد را پیشنهاد می‌دهد.

کفپوش آنتی باکتریال

کفپوش آنتی باکتریال مخصوص جلوگیری از رشد هرگونه قارچ،باکتری و هرگونه بیماری است و هیچ باکتری روی سطح این کفپوش نمی تواند قرار بگیرد. این کفپوش ها به دلیل نداشتن درز و فرورفتگی در سطح خود، امکان  وجود هر گونه حشره نیز در سطح آن وجود ندارد. ماده ی اصلی مورد استفاده برای ساخت کفپوش های آنتی باکتریال اپوکسی و پلی یورتان می باشد و عامل تاثیرگذاردر اینکه از کثیفی ها جلوگیری می کنند، نقره ای است که در ساخت آن ها به کار رفته است.

انواع کفپوش بیمارستانی

در اتاق ها و اتاق عمل بیمارستان ها براساس شرایط و میزان حساسیت و نیاز از کفپوش های بیمارستانی متفاوتی استفاده می شود. انواع کفپوش های بیمارستانی را به اختصار توضیح خواهیم داد :

کفپوش اپوکسی بیمارستانی

شما از کفپوش های اپوکسی بیمارستانی می توانید در اتاق عمل ها، راهرو ها، داروخانه و حتی آشپرخانه ی بیمارستان به راحتی و بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. این کفپوش اپوکسی بیمارستانی با زیبایی و مقاومت بسیار بالایی که دارد در برابر تردد زیاد بیماران مقاوم بوده و بر روی روحیه ی بیماران نیز تاثیر مثبت دارد.

همچنین با دارا بودن خاصیت ضد باکتری خود از گسترش بیماری و آلودگی در محیط بیمارستان جلوگیری می کند. با استفاده از این کفپوش ها در هزینه های آینده بیمارستان بسیار می توان صرفه جویی کرد و از هزینه برای تعمیر  کف بیمارستان در سال های آینده جلوگیری کرد.

کفپوش اپوکسی بیمارستان

کفپوش PVC

کفپوش PVC یکی از پر استفاده ترین کفپوش ها در محیط های بیمارستانی است. این کفپوش جزو کفپوش های بسیار مقاوم می باشد و در تردد های بسیار بالای بیمارستان استفاده می شود و از گذشته تا به حال نکات مثبت آن بر همگان اثبات شده است.

قیمت کفپوش بیمارستانی

قیمت کفپوش های بیمارستانی در جنس های مختلف، متفاوت است. همچنین قیمت تمام شده ی آن در بیمارستان های مختلف براساس میزان متراژ بیمارستان، کیفیت اپوکسی، تعداد اتاق ها و راهرو ها متغیر می شود. اما می توان به طور کلی این نکته را گفت که قیمت کفپوش های بیمارستانی ارزان تر از سایر کفپوش ها تمام می شود و همچنین با اینکه باید استاندارد های زیادی این کفپوش ها داشته باشند، این نکته بسیار می تواند حائز اهمیت باشد.

ویژگی‌های کفپوش بیمارستانی

 • کفپوش بیمارستانی دارای سطوحی بی‌درز و به‌صورت یکپارچه است
 • کفپوش بیمارستانی مطلقاً جذب مایعات ازجمله آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به خود جلوگیری می‌کنند.
 • کفپوش بیمارستانی سبک و کم‌حجم بوده و از ایجاد هرگونه گردوغبار نیز جلوگیری می‌نماید.
 • کفپوش بیمارستانی به سهولت شستشو ، تمیز و ضدعفونی می‌گردد
 • کفپوش بیمارستانی در صورت بهر برداری مناسب حداقل ۲۰ سال عمر مفید دارد.
 • کفپوش بیمارستانی امکان تولید در طیف وسیعی از رنگ‌ها را دارا است
 • کفپوش بیمارستانی دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی بوده و کاملاً مقاوم به خش است.
 • کفپوش بیمارستانی کاملاً امن و ضد لغزندگی است
 • کفپوش بیمارستانی در برابر پارگی و پکیدگی مقاوم هست
 • کفپوش بیمارستانی در صورت آسیب‌دیدگی و نیاز به ترمیم داشتن به راحتمی و با هزینه پایین‌ترمیم و بازسازی می‌گردد.
 • کفپوش بیمارستانی دارای خاصیت آنتی باکتریال ثبت‌شده در آژانس حفاظت محیطی است.
 • کفپوش بیمارستانی در برابر حلال‌ها موجود در محیط‌های  بیمارستانی، ضدعفونی‌کننده‌ها نظیر بتادین و دیگر مواد شوینده شیمیایی مقاوم است
مشاوره رایگان - کلیک کنید