منو
کفپوش اپوکسی با 20 نوع کاربرد + مشاوره رایگان و تضمین قیمت و کیفیت

کفپوش اپوکسی با 20 نوع کاربرد + مشاوره رایگان و تضمین قیمت و کیفیت

کفپوش اپوکسی مجتمع کوروش

کفپوش اپوکسی چیست ؟ (به زبان ساده)

اپوکسی ماده ای به صورت مایع میباشد که روی سطوح ریخته می‌شود و بعد از گذشت مدت زمانی خشک شده و یک سطحی زیبا ، سخت و مقاوم را برای شما ایجاد مینماید.

این کفپوش صنعتی (کفپوش اپوکسی) یک کف یا سطحی زیبا با کاربردهای مختلف در منازل و محیط های صنعتی و کاری را برای شما ایجاد میکند، در ادامه از مهم ترین مزایای آن برای شما شرح داده خواهد شد.

همچنین میتوانید در زیر چند نمونه کفپوش اپوکسی صنعت آریا را مشاهده نمایید.

کفپوش اپوکسی در زبان تخصصی چیست ؟

Epoxy ، پولی پوکساید یا کفپوش اپوکسی از لحاظ شیمیایی یک بسپار ترموست است که از واکنش رزین اپوکساید با سخت کنندهٔ پولی آمین یا پلی آمید بدست می آید.

قیمت ارزان کفپوش اپوکسی با توجه به دامنهٔ کاربرد گسترده ای دارد بی دلیل نیست، از جمله در مواد رنگ اپوکسی، کفپوش اپوکسی، اپوکسی گرانیتی ، اف آرپی و چسب ها در ادامه توضیح داده شده است

کفپوش اپوکسی اسنوا

درباره کفپوش اپوکسی بیشتر بدانید

برای اجرای کفپوش اپوکسی که یک محصول دو جزئی میباشد و دارای خواص مقاومتی عالی از جمله مقاومت مکانیکی بالا ، مقاومت سایشی بالا ، مقاومت شیمیایی عالی در برابر مواد قلیایی و اسیدها روغنی هاو چربی ها و همچنین ایجاد سطحی صاف و صیقلی مورد استفاده وسیعی در سالن های تولیدی مراکز صنعتی ، شیمیایی ، بیمارستانی ، نیروگاهی ، فرودگاهی میباشد و در ادامه بیشتر با این محصول از جمله قیمت ، کاربرد ، مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد.

کفپوش اپوکسی هواپیمایی کاسپین

کاربردهای کفپوش اپوکسی در کجاست ؟

از انواع کفپوش های اپوکسی میتوان در صنایع زیر استفاده کرد :
دارو سازی - نفت گاز و پتروشیمی - صنایع آب فاظلاب - صنعت مواد شوینده - انبارداری - صنایع خودرو سازی - تولید قطعات کامپیوتر و آی تی - صنایع حمل و نقل ریلی - کارخانه های مواد شیمیایی و رنگزری ; - بیمارستان ها و مراکز بهداشتی - سالن های ورزشی ; - پارکینگ ها ; - تولید مواد غدایی ; - صنایع تولید مواد آرایشی - صنایع بسته بندی - تصفیه آب و تصفیه خانه ها ; - اتاقهای ابزار دقیق ; - اتاق های سرور ; - صنایع فولاد

کفپوش اپوکسی شکلات شونیز

دلیل ارزان بودن اپوکسی

اگر شرکت یا شخصی به شما قیمت خیلی کمی نسبت به بازار پیشنهاد داد شک کنید زیرا این شرکت ها مواد مصرفی شما را بر خلاف آنچه میگویند استفاده میکنند و هیچ وقت جزئیات و جدول مواد را در اختیار شما قرار نخواهند داد پس زمانی که اپوکسی سفارش میدهید حتما از آنها جزئیات به کار رفته برای هاردنر ، میانی ، و رزین را بخواهید و بر همان اساس تحویل بگیرید چون بعد از اجرا بلای جان کف کار شما خواهد شد و شما دچار مشکل میشوید.

کفپوش اپوکسی پتروشیمی مرجان

به اجراء رسانیدن کفپوش اپوکسی در نه مرحله:

سطح کار شما باید تماماً خشک باشد و از منظر رطوبت و بخار با دقت تمام مورد بررسی قرار گیرد. توجه داشته باشید که رطوبت خواهد توانست چسبندگی کفپوش سطح را تحت اثر خود واقع نماید. در نهایت منجر به رشد قارچ در سطح و زیرین کفپوش گردد و ایجاد حباب را رقم زند. 

سطح زیرین کار میبایست به گونه ای کامل آماده سازی گردد. بدین جهت میتوان ساب الماسه و یا ساب دستی ویژه را مورد استفاده قرار داد. 

سپس در این مرحله، ترک ها، درزها و نیز حفرات با دقّت تمام با استفاده از ماستیک پر خواهد شد. سطوح کار پیش از اجراء میبایست کاملاً صاف و بدون هیچ نوع برآمدگی و نیز فرورفتگی باشد. پیش از اجراء میبایست ناحیه هایی که نباید رنگی گردند، با نهایت دقّت پوشش داده شوند. چرا که پاک نمودن رنگ کفپوش اپوکسی بعد از خشک گردیدن بسیار مشقت بار است. 

به منظور بهبود چسبندگی با کمک دستگاه های ویژه برروی سطح خط و خش میکروسکوپی تشکیل میشوند. بعد از آن است که کلّیه ی گرد و غبارهای موجود برروی سطح با جارو زدوده خواهد شد. 

رطوبت موجود برروی سطح میبایست وارسی گردد. پیش از اجراء مقدار رطوبت میبایست اندک تر از شش درصد باشد. در غیر از این حالت کفپوش اجراء گردیده بعد از یک الی دو هفته از روی سطح جدا خواهد شد. 

پرایمر ویژه منوط بر اپوکسی ضمن این مرحله به اجراء خواهد رسید. 

طرح چاپ گردیده برروی کاغذ ویژه به دقّت روی سطح الصاق خواهد شد. بروز هر نوع اشتباه در این مرحله میتواند منجر به ایجاد حباب، کنده گردیدن طرح با گذر اندک زمان، یا از میان رفتن کیفیت کار شود. 

پس از آن، لاک شفاف ویژه با تمام دقّت برروی سطح اجراء میگردد تا به تصویر شما عمق دهد. پیش از اجراء این لایه هر نوع آلودگی و شیئ خارجی چون؛ مو، گرد و غبار و... میبایست از روی سطح برطرف گردد. 

به هنگام نیاز یک لایه پایانی، تحت عنوان روکش محافظ برروی سطح اجراء میشود. 

مزایای اصلی کفپوش اپوکسی چیست ؟

1.حفاظت از سطح زیر کفپوش در برابر سایش و فرسایش

2.ارائه یک سطح بدون درز و تمیز و صاف

3.عدم تولید و جذب گرد و غبار

4.عدم جذب و نفوذ انواع مایعات نظیر اب و روغن  ...

5.جلوگیری و افزایش مقاومت بتن در برابر : فرسایش و تخریب و مواد شیمیایی

6.اجرای یکپارچه در رنگ های متفاوت

7.سبک کم حجم و نفوذ ناپذیر

8.سهولت در شستشو ,عمر مفید 20 سال , قابلیت ترمیم
 

آیا کفپوش اپوکسی معایب دارد ؟

معایب کفپوش اپوکسی اساسی و جدی نمی باشد و به همین جهت است که استفاده از آن در سال‌ های اخیر افزایش چشمگیر داشته ولی از ضعف های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- با توجه به اینکه هزینه کفپوش اپوکسی در مقایسه با رنگ های معمولی بالاتر است چون از مواد اولیه گرانتری استفاده می شود و نسبت به رنگ خیلی مقاوم تر است هزینه آن به ازای هر متر مربع بیشتر از رنگ معمولی میباشد
- در بعضی از کاربرد ها که انعطاف پذیری کفپوش برای ما اهمیت دارد ممکن است اپوکسی شکننده محسوب می شود.
-اپوکسی در صورتی که در معرض نور آفتاب قرار گیرد تمایل به زرد شدن و افت براقیت خواهد داشت و بعد از گذشت زمان دچار پدیده گچی شدن خواهد شد.

قیمت کفپوش اپوکسی

کاربرد و مصارف پرایمر و مواد اپوکسی

1- پرایمر بتن اپوکسی جهت پوشش سطوح بتنی
2- پرایمر فلزی اپوکسی برای لوله ها و مخازن و لوله های آب آشامیدنی فلزی
3- پرایمر اپوکسی برای سر جوشها و اتصالات
4- پرایمر فلزی، اپوکسی برای مخازن سکوهای نفتی ، کشتی ها، پل ها، خطوط ارتباطی لوله های نفت
5- پرایمر فلزی اپوکسی برای مخازن و لوله های زیر زمینی.
6- لاک اپوکسی برای مدارهای چاپی و سیم.
7- بتونه اپوکسی (درزگیر)
8- ملات اپوکسی.
9- رنگ اپوکسی با حلال ( براق یا مات با فام های دلخواه )
10- رنگ اپوکسی بدون حلال ( براق یا مات با فام های دلخواه)
11- روکش خود تراز اپوکسی برای بتن کف ( سطح صاف یا زبر)

انواع کفپوش اپوکسی

با توجه به نیاز هر کار و فعالیت و نسبت به محیط اطراف اپوکسی کف به روش های مختلفی ساخته و اجرا میگردد در حدود بیش از 12 نوع کفپوش اپوکسی وجود دارد که در زیر به برخی از اساسی و کاربردی ترین آنها اشاره میکنیم.

کفپوش اپوکسی صنعتی

همانطور که از اسمش پیداست این نوع کفپوش در محیط های صنعتی و با ترافیک بالا کاربرد دارد و مخصوص فضاهایی طراحی شده است که در آن از ماشین آلات و وسایل سنگین استفاده خواهد شد کفپوش اپوکسی صنعتی با توجه به میزان بار و اصطکاک ماشین آلات میتواند بیش از حد معمول خود یعنی ضخامت 3 میلیمتر نیز اجرا شود.

کفپوش اپوکسی صنعتی

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

آنتی استاتیک در لغت به معنی ضد الکتریسیته ساکن یعنی این نوع کفپوش از تجمع الکتریسیته ساکن روی سطح جلوگیری میکند و همچنین دارای خاصیت رسانایی میباشد از کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک عموما در اتاق های سرور ، اتاق های جراحی که به الکتریسیته ساکن حساس هستند استفاده میگردد.

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

این کفپوش نیز همان طور که از اسمش پیداست ضد باکتری میباشد و کمترین میزان باکتری را جذب کرده کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال در برخی از موارد با ذرات نانو نقره ساخته می شود تا بتواند خاصیت از بین بردن میکروب ها را داشته باشد این کفپوش عموما در بیمارستان ها استفاده می گردد.

کفپوش اپوکسی بهداشتی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ کفپوشی است ; با مقاومت مکانیکی بسیار بالا درکنار زیبایی ویژه ; وخیره کننده آن آن پیشنهادی بسیار ارزشمند برای استفاده ; در پارکینگ های ; ساختمان های اداری ، تجاری و مسکونی می باشد. کفپوش اپوکسی پارکینگ می تواند بر روی کیله سطوح بتنی ، موزاییک ، سنگ شده و غیره استفاده شود تا به کارایی بالا و جذابیت بیشتر سطوح بیافزاید.

ضخامت لایه های کفپوش اپوکسی

به طور کلی کفپوش اپوکسی از سه لایه تشکیل شده است : لایه اول پرایمر که بر روی سطح ریخته خواهد شد لایه دوم یا میانی که ضخامت 1.8 تا 2 میلیمتر دارد و لایه نهایی که 1 تا 1.2 میلیمتر ضخامت دارد البته با توجه به خواسته مشتری و نوع فعالیت این ضخامت ها متغییر میباشند

اجرای کفپوش اپوکسی چگونه است ؟

همانطور که در مطالب دیگر گفته شده کفپوش اپوکسی از رنگ اپوکسی تشکیل شده که این پوشش با هاردنر ترکیب میگردد نحوه اجرا یکسان است اما با توجه به ضخامت مقدار رنگ و رزین تعیین می گردد

;

اجرای کفپوش اپوکسی با نمونه کار


علت انتخاب کفپوش اپوکسی صنعتی چیست ؟

مهترین مزایای اپوکسی

در این صفحه به اصلی ترین مزایای کفپوش اپوکسی اشاره خواهیم کرد

معمولا کفپوشی باید استفاده کنید که در برابر فشار مقاومت خوبی از خود نشان دهد این کفپوش تا 7 برابر مقاومت بتنی را تحمل میکند.

کفپوش اپوکسی ورزشی

هزینه اندک نگهداری

نیاز به ترمیم ندارد و به راحتی تمیز و پاکیزه میگردد و هیچ هزینه نگهداری ندارد

قیمت مناسب و ایده آل کفپوش اپوکسی

این کفپوش نسبت به سایر پوشش ها که هم از لحاظ دکوری بسیار زیبا و در رنگ بندی های مختلف میباشد با ارزش و قیمت مناسبی دارد قیمت کفپوش اپوکسی در مقایسه با سایر پوشش ها البته با توجه به مزایای آن به صرفه تر میاشد

غیر قابل نفوذپذیری

این کفپوش غیر قابل نفوذ پذیری بوده و همچنین بدون درز میباشد در برابر میکروب و سایر آلودگی ها ایده آل بوده از این رو در بیمارستان ها و مراکز درمانی از آن استفاده میشود

کفپوش اپوکسی با قیمت مناسب

تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان

کفپوش صنعتی در انواع مختلفی ساخته و اجرا می شود. مهم ترین نوع کفپوش های صنعتی کف پوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان هستند. با توجه به تفاوت هایی که دارند هر کدام از این کفپوش ها گزینه ای مناسب جهت نصب در مکان های مختلف خواهد بود.
جهت نصب در مصارف صنعتی اغلب از کفپوش اپوکسی و پلی یورتان ; استفاده می شود. با این حال با توجه به تفاوت هایی که در عملکرد این دو کفپوش وجود دارد باید گزینه مورد نیاز را به خوبی جهت نصب انتخاب کنید.

تفاوت عملکردی

بررسی ‌ها نشان می‌ دهد که کفپوش اپوکسی گزینه‌ ای سخت ‌تر، فشرده تر و بادوام تر نسبت به کفپوش پلی یورتان خواهد بود. به همین دلیل جهت نصب در سالن های صنایع سنگین، کفسازی های مکان های عبور و مرور کامیون های سنگین و انبارها کفپوش اپوکسی گزینه بهتری خواهد بود.
در طرف مقابل کفپوش پلی یورتان دارای خاصیت نرم تر و انعطاف پذیرتر است. این ویژگی موجب می شود که در برابر ساییدگی و خراش مقاومت بالایی داشته باشند. علاوه بر این حالت کشسانی پلی ‌یورتان این امکان را می‌ دهد که در برابر ضربات جذب و دفع را به خوبی انجام دهد.
از ویژگی‌ های دیگر کفپوش پلی یورتان این است که با توجه به شرایط ساخت می تواند در اتاق های بسیار سرد گزینه مناسب تری نسبت به نوع اپوکسی باشد. علاوه بر این کاربردها در پارکینگ های چند منظوره با توجه به پوشش ضد آب و ضد خش گزینه مناسب تری نسبت به کفپوش اپوکسی خواهد بود.
در مواجهه با شرایط و مواد شیمیایی کفپوش اپوکسی و پلی یورتان رفتارهای متفاوتی خواهند داشت. جهت استفاده در کف سازی مواد غذایی پلی یورتان گزینه کاربردی تری خواهد بود چرا که در مواجهه با اسید لاکتیک مقاومت بالایی خواهد داشت. هر چند که امروزه با اضافه کردن موادی به اپوکسی می توان از آن ها در کارخانجات مواد غذایی نیز استفاده نمود.
در سالن ها و مکان هایی که اسید سولفوریک (مانند مکان های تولید باتری) ; در آن وجود دارد استفاده از کفپوش اپوکسی مقاومت بالاتری نسبت پلی یورتان خواهد داشت. در حالت کلی کفپوش صنعتی در انواع مختلف به گونه ای طراحی و تولید می‌ شوند که نیاز شما را در مکان ‌های مختلف به خوبی برطرف خواهند کرد.

مزایای کفپوش پلی یورتان

- ;دارای سطحی براق و صاف
- ;بهره ‌مندی از مقاومت سایشی بسیار بالا
- ;قابلیت نصب و اجرای آسان و سریع
- ;چسبندگی مناسب به سطوح بتنی
- ;در برابر اسیدها و قلیاها مقاومت بسیار بالایی خواهد داشت.
- ;دارای انعطاف پذیری مناسب جهت نصب در سالن های ورزشی
- ;مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه خوردگی و ساییدگی
- ;یکپارچه بودن کفپوش های پلی اورتان
- ;قابلیت آنتی باکتریال و خاصیت آکوستیک
- ;طراحی و تولید رنگ های مختلف

ویژگی های خواص کفپوش پلی یورتان

در بین انواع کفپوش صنعتی، کفپوش پلی یورتان دارای ویژگی ‌هایی است که آن را نسبت به گزینه های دیگر متمایز می کند.
اتصال مناسب به بتن موجب می شود که به راحتی بتوان آن را در انواع سطوح بتنی نصب نمود. این نوع کفپوش با اتصال مکانیکی بسیار عالی به کارفرمایان اجازه جهت نصب بر روی سطوح بتنی خواهد داد. دقت داشته باشید که باید به خوبی سطح بتنی و زیر سازی مناسبی جهت برقراری چسبندگی بالا آماده سازی کنید.
ضخامت بسیار بالایی که این نوع کفپوش دارد نیز موجب می شود که نسبت به گزینه های دیگر متمایز شود. کفپوش پلی یورتان دارای ضخامت معمولاً بین ۱ تا ۴ میلیمتر خواهد بود. با این حال در مکان ‌های ورزشی معمولاً از ضخامت بالاتری به‌ منظور جلوگیری از صدمات ورزشکاران استفاده می شود.
ویژگی دیگر این کفپوش قابلیت اجرا و عملکرد مناسب آن است. کفپوش پلی یورتان با مقاومت و سطحی سخت به خوبی در برابر ضربه ایستادگی می کند. اجرای این کفپوش بسیار آسان بوده و به سرعت توسط افراد متخصص قابلیت نصب خواهد داشت. با آماده سازی مناسب زیرسازی می توان در سریع ترین زمان از کفپوش پلی یورتان بهره‌ مند شد.

هزینه نصب کفپوش اپوکسی چقدر است ؟

هزینه نصب شامل :

درجه کیفیت مواد مورد استفاده در نصب

اجرت نصب کفپوش اپوکسی (بر حسب متر مربع و یا ابعاد پروژه سنجیده میشود)

جهت اطلاع بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تلفن 09123384676 تماس حاصل نمایید.

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی

جهت نصب کفپوش اپوکسی شما باید به صورت کلی مراحل زیر را انجام دهید.
آماده سازی سطح : ; با توجه به اینکه کفپوش اپوکسی قابلیت اجرا بر روی انواع سطوح را دارد شما باید سطح زیرین را به خوبی آماده سازی کنید. عموماً موزاییک، بتن و چوب گزینه مناسبی برای استفاده از این کفپوش هستند. شما سطح مورد نظر را سخت و صاف کنید تا به خوبی آماده نصب کفپوش شوید. دقت کنید که بر روی آسفالت بهتر است از کفپوش اپوکسی استفاده نشود.
پرایمر اپوکسی: ابتدا رزین اپوکسی بدون هیچگونه مواد افزودنی بر روی سطح اعمال می شود. در واقع پرایمر از رزین اپوکسی و حلال به جهت کاهش غلظت استفاده می شود.
لایه میانی: از مراحل حساس در نصب کفپوش اپوکسی این لایه خواهد بود. این لایه که با سیلیس مخصوص ایجاد خواهد شد دارای مقاومت سختی است. سیلیس سخت ترین جسم در طبیعت پس از الماس به شمار می رود.
بتونه کاری: پس از لایه میانی شما با بتونه کاری ظاهر کفپوش ها را از ترک خوردگی و وجود منافذ برطرف خواهید کرد.
اعمال لایه نهایی: این مرحله را با سه روش استفاده از غلتک، اسپری و کاردک می توانید انجام دهید. استفاده از کاردک به شما این امکان را می دهد که بتوانید از ضخامت های مختلف بهره مند شوید. غلطک نیز سطحی مانند پوست پرتقال را بهتر ارائه خواهد داد. این نوع روش اعمال مورد انتظار برخی مشتریان است چرا که سطح را مات خواهد. استفاده از اسپری نیز موجب بالا رفتن سرعت اجرا خواهد شد. همچنین علاوه بر یکنواختی مناسب تر، مصرف رنگ را به مراتب کمتر خواهد کرد.

جمع بندی:

امروزه انواع کفپوش بتنی جهت نصب در مصارف مختلف طراحی و تولید می شوند. اپوکسی، پلی یورتان و پلی اوره از بیشترین کاربرد جهت نصب برخوردارهستند. با توجه به فضای مورد استفاده شما باید کفپوش مناسب را انتخاب کنید.هر کدام از انواع کفپوش بتنی ویژگی هایی دارند که می ‌توانند جهت نصب در سطوح مختلف نیاز کاربران را برطرف کنند. بررسی معایب و مزایای کفپوش صنعتی و بتنی نشان می دهد که خدماتی که این نوع کفپوش به کاربران می دهد بسیار مناسب جهت نصب به جای کفپوش های سنتی خواهد بود.