کفپوش ورزشی پلی یورتان

کفپوش ورزشی پلی یورتان بصورت یکپارچه و بدون درز قابل اجراست . چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتونی ، سرامیک و غیره داشته و مقاوم در برابر مواد شیمیایی و شوینده ، اشتعال ، قارچ و باکتری میباشد . به سهولت تمیز شده و نگهداری آن بسیار ارزان و ساده می باشد لازم به ذکر است امکان خط کشی و طراحی بر روی کفپوش مورد نظر وجود داشته و در رنگهای مختلف قابل اجراست.

مراحل کاری کفپوش ورزشی

مراحل کاری شامل دو مرحله اصلی زیر می باشد

– آماده سازی سطح
– اعمال روکش ورزشی

1- آماده سازی سطح :

الف: تخریب سازه یا بتن سست شده سطوح مورد نظر

ب: تمیزکاری اولیه سطوح از هرگونه چربی یا گرد و غبار و…….

ج: اعمال اسکراچ روی سطوح جهت ایجاد زبری محسوس و در گیری مکانیکی بیشتر

2- اعمال روکش ورزشی :

الف: اجرای لایه پرایمر نفوذگرKSA-1 با قدرت نفوذ حداقل 900 میکرون

ب: اعمال لایه EPDM:این لایه تا ضخامت 8 میلیمتر از ترکیب خرده لاستیک باسایز بندی بین 1تا 3 میلیمتر و چسب مخصوص ( PUR BINDER ) به میزان 2/1 کیلوگرم در هر متر مربع تشکیل شده است و دارای مشخصات فنی زیر است :

– مقاومت کششی حداقل به میزان 3/0 نیوتون بر هر میلیمتر مربع .

– تغییر طول نسبی به میزان 38% .

– چسب مخصوص ( PUR BINDER ) چسب تک پایه فاقد حلال بوده که دارای ( 1+10) درصد NCO و کمتر از 7/0 درصد TDI میباشد ویسکوزیته با غلظت این چسب cm.p as 100+5000 و مقاومت پارگی آن 67/0 نیوتون بر هر میلیمتر مربع و تغییر طول نسبی آن حداقل 53/0 میباشد . چسب وگرانول ( دانه لاستیکی ) می بایست با هم همخوانی و سازگاری داشته و چسب مزبور باید برای شرایط آب و هوایی گرم مناسب باشد .


ج: اعمال لایه توری پلیمری مخصوص برای حصول و افزایش مقاومت مکانیکی


د: اعمال ماستیک پلی یورتان KPM10000 بر روی سطوح EPDM واشباع توری پلیمری

در مواردی که از سالن فقط جهت بازی های تمرینی استفاده می گردد و هزینه مالی آن حائز اهمیت میباشد ، می توان مورد ((ب)) یعنی اجرای خرده لاستیک به ضخامت تقریبا 8 م م را حذف نمود و لایه تاب کوت پلی یورتان را به ضخامت 1 تا4 میلیمتر اجرا نمود.

این لایه که منافذ لایه انعطاف پذیر EPDM را پوشانده واز نفوذ لایه پوشش اصلی که دارای غلظت کمی است و سپس اجرا می شود به داخل لایه انعطاف پذیر زیرین جلوگیری می نماید . ماستیک مزبور فاقد حلال بوده و دو پایه ای و از نوع PUR است . این ماده دارای مقاومت نفوذی 75 و مقاومت کششی 3/4 نیوتون بر میلیمتر مربع و مقاومت پارگی 6/8 نیوتون بر هر میلیمتر و تغییر طول نسبی 90% می باشد . این بتونه به مقدار 3/1 کیلو در هر متر مربع مصرف می شود .

ه :اعمال لایه دوم پرایمر :

ز: اعمال لایه پلی یورتان مخصوص ورزشی KPC32000 با ضخامت حداقل 2 میلی متر

این ماده دارای مقاومت نفوذی 75 درصد و مقاومت کششی 2/3 نیوتون بر هر میلیمتر مربع و مقاومت پارگی 7/3 نیوتون بر هر میلیمتر و تغییر طول نسبی 2+60 درصد بوده و می

مشاوره رایگان - کلیک کنید