کفپوش اپوکسی پارکینگ

با توجه پیشترفت علم در صنعت ساختمان استفاده از مصالح سنتی نظیر سنگ، بتن، موزایک و… به عنوان کفپوش پارکینگ، در طول مدت بهره برداری باعث بروز مشکلات زیادی میشود برخی ازاین مشکلات عبارتند از مقاومت پایین در برابر شرایط جوی گوناگون، مقاومت پایین در مقابل مواد شیمیایی، فرسایش وبه دنبال آن گردوغبار در محیط، مقاومت فشاری، سایشی و مکانیکی پایین آن‌ها باعث تخریب سریع کفسازی شده و بهره برداران را متحمل هزینه های هنگفت تعمیر و نگهداری کف می نماید.

این مسئله ضمن کاهش زیبایی محیط باعث به وجود آمدن دغدغه های فکری فراوان و عدم رضایتمندی مدیران مجموعه می‌شود که اینگونه مشکلات در روش کفسازی صنعتی مرتفع گردیده این محصول به دلیل  دارا بودن تنوع رنگ وقابلیت طراحی وخط کشی دامنه وسیعی از سلیقه ها پوشش می دهد.

کفپوش پارکینگ ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری ازجمله بخش‌های مهمی از ساختمان هست که مورد توجه خاص مهندسان و کارفرمایان می باشد. از این رو برای رسیدن به یک کفپوش پارکینگی مناسب ساختمان می بایست ویژه گی های زیر را مد نظر قرار داد:

 • مقاومت فشاری و سایشی بسیار بالا
 • قابلیت آب بندی
 • ضد لغزندگی

کفپوش اپوکسی پارکینگی

کفپوش اپوکسی پارکینگی کفپوشی است  با مقاومت مکانیکی بسیار بالا درکنار زیبایی ویژه  وخیره کننده آن آن پیشنهادی بسیار ارزشمند برای استفاده  در پارکینگ های  ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی می باشد.

کفپوش اپوکسی پارکینگی می تواند بر روی کیله سطوح بتنی، موزاییک، سنگ شده و…  تا به کارایی بالا و جذابیت بیشتر سطوح بیافزاید. برای رسیدن به این ویزگی ها باید تمای اصول فنی و مهندسی را رعایت نمود، به همین سبب کارشناسان فنی واجرایی کفپوش اپوکسی پارکینگی شرکت کفپوش صنعت آریا باافتخار تمای تجربه ودانش خود رادر اختیار مشتریان وخریداران کفپوش اپوکسی پارکینگی قرار می‌دهد.

ویژگی های کفپوش اپوکسی پارکینگی

 • مقاومت مکانیکی بتن در برابر فرسایش را افزایش می دهد
 • مقاومت شیمیایی بسار خوبی در برابر انواع موادهای خورنده دارد
 • جذب آب ندارد به همین سبب می تواند نقش عایق رطوبتی را نیز به خوبی بازی کند
 • از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می‌کند.
 • سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌نماید
 • به صورت یکپارچه و در رنگ‌های متنوع اجرا می‌گردد
 • با ضخامت حدود ۳ میلیمتر، افزایش مقاومت فشاری بتن را تا ۱۱۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع در بر دارد
 • به راحتی ودر مدت زمان محدود به سهولت تمیز می‌شود
 • در ضخامت‌های مختلف قابلیت اجرایی دارد

قیمت کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی پارکینگی (کفپوش پارکینگ) کفپوشی با مقاومت مکانیکی بسیار بالا در کنار زیبایی ویژه خود پیشنهادی فوق العاده برای استفاده در پارکینگ‌های ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی به شمار می رود.

کفپوش اپوکسی پارکینگی می تواند بر روی کلیه سطوح بتنی، سنگ شده و… انجام شود تا به کارایی بالا و جذابیت بیشتر سطوح اضافه کند.

برای رسیدن به این ویژگی‌های منحصر بفرد باید تمامی اصول فنی و مهندسی رعایت شود ، به همین دلیل کارشناسان فنی و اجرایی کفپوش اپوکسی پارکینگی شرکت کفپوش صنعت آریا با افتخار تمامی تجربه و دانش خود را به همراه مشاوره رایگان در اختیار مشتریان و خریداران کفپوش اپوکسی پارکینگی قرار می‌دهند.

بتن موجود در کف پارکینگ های طبقاتی در برابر سایش ناشی از لاستیک چرخ اتومبیل مقاوم نمی‌باشد. همچنین بتن در برابر نفوذ و آلایندگی موادی از قبیل روغن، بنزین و روغن ترمز مقاوم نبود و باعث آسیب دیدن آن می گردد.

لذا لازم است بتن با مواد اپوکسی یا پلی یورتان پوشش داده شود. کفپوش های اپوکسی یا پلی یورتان مناسب کف پارکینگ های طبقاتی با ضخامت پائین (حداکثر یک میلی متر) پس از انجام زیر سازی بر روی کف اجراء می شود.

همچنین امکان خط کشی و شماره گذاری بر روی این کفپوش ها جهت مشخص شدن مسیرهای حرکت و محل توقف وسائط نقلیه وجود دارد.

مزایای کفپوش اپوکسی پارکینگی

افزایش مقاومت

افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی کفپوش اپوکسی پارکینگی مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می شود.

وزن کم

کفپوش اپوکسی پارکینگی ، سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌کند. کفپوش پارکینگی به صورت یکپارچه و در رنگ‌های متنوع اجرا می‌شود

ضد نفوذ آب

جلوگیری از نفوذ آب به داخل سطح پارکینگ‌ها جز اولین نگرانی‌های مالکان، اجراکنندگان و کاربران پارکینگ‌ها می باشد.

نفوذ آب علاوه بر تخریب تدریجی سطح پارکینگ، موجب ایجاد شرایط خطرناک و لغزنده برای عبور و مرور رانندگان و نیز عابران پیاده می¬شود و همچنین ترکیب آب با مواد شیمیایی موجود در بتن منجر به ایجاد محلول‌های قلیایی شده که به رنگ خودرو ها و نیز تایر آنها آسیب وارد می‌کند.

ضد گرد و غبار

با توجه پیشرفت علم در صنعت ساختمان استفاده از مصالح سنتی نظیر سنگ ، بتن ، موزاییک و … به دلیل پاره از مشکلات ازجمله ایجاد گردوغبار ، عدم زیبایی و… منسوخ‌شده است.

جمع بندی

کفپوش‌ها و خصوصاً کفپوش پارکینگ ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری ازجمله بخش‌های  مهمی از ساختمان هاست که مورد توجه ویژه مهندسان و پیمانکاران قرار گرفته است.
از این‌رو برای رسیدن به یک کفپوش پارکینگی خوب و مناسب یک ساختمان باید ویژگی‌های مهمی نظیر مقاومت فشاری و سایشی بسیار بالا، قابلیت آب‌بندی و ضد لغزندگی و … امکان طراحی و رنگ‌بندی بسیار متنوع را داشته باشد که در این صورت با قدرت می‌توان جوابگوی تمامی سلیقه ها بود.

مشاوره رایگان - کلیک کنید