کفپوش صنعتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کفپوش صنعتی نوعی از کفپوش هایی است که براساس نیاز هر شرکت صنعتی انتخاب می شود و هر کدام از انواع آن کاربردهای خاص خود را دارد. ما در ابتدا به تعریف کفپوش صنعتی می پردازیم و همچنین شما را با انواع کفپوش های صنعتی و مراحل اجرای آن ها آشنا می کنیم و در انتها در مورد قیمت و خرید کفپوش های صنعتی صحبت می کنیم. در این مقاله همراه ما باشید.

کفپوش صنعتی

کفپوش صنعتی چیست؟

کفپوش صنعتی نوعی کفپوش است که باید در برابر مواد شیمیایی، گرما، رطوبت، وزن زیاد و همچنین تردد های مداوم، مقاومت داشته باشد و شکل قبلی خود را از دست ندهد.

البته برای هر کدام از موارد گفته شده مثل مقاومت در برابر گرما،ضربه، وزن و… موارد مختلفی کفپوش صنعتی وجود دارد که شما باید بر اساس نیاز خود از آن ها استفاده کنید. البته که این انتخاب به عهده شماست که کدام کفپوش را انتخاب می کنید ولی می توان گفت انواعی از این کفپوش های صنعتی می تواند بر دیگری برتری داشته باشد.

انواع کفپوش صنعتی

کفپوش های صنعتی همانگونه که توضیح داده شد دارای انواع مختلف با جنس های گوناگون هستند که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود است که براساس نیازسنجی این موارد برای مکان های مختلف، متفاوت است. در این قسمت به معرفی انواع کفپوش های صنعتی می پردازیم.

 • اپوکسی
 • پلی یورتان
 • پلی یوریا
 • گرانولی

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی یکی از پر استفاده ترین و بهترین نوع کفپوش های صنعتی می باشد که کاربردهای بسیار گوناگونی دارد و بر دیگر انواع کفپوش های صنعتی برتری دارد. کفپوش اپوکسی در ابتدا به از جنس مایع است و روی سطح ریخته می شود و پس از گذشت زمان کوتاهی این مایع خشک می شود و تبدیل به یک سطح پلیمری مقاوم و با استحکام می شود.

کفپوش صنعتی سوله

شما می توانید با استفاده از این کفپوش، عمر سطح کف خانه، شرکت و یا یک مرکز تجاری را به طور بسیار زیادی افزایش دهید. این کفپوش دارای ویژگی های بسیار زیادی است که ما به صورت خلاصه آن ها را ذکر می کنیم:

 • مقاومت در برابر ضربه، اصطحکاک، انواع مواد شیمیایی، رطوبت زیاد
 • قیمت آن بسیار مناسب تر از هزینه های زیاد کف سازی و دیگر روش های محافظت از کف ساختمان می باشد
 • این کفپوش دارای ویژگی ضدباکتری بودن می باشد، که بسیار می تواند در جلوگیری از بیماری ها نیز تاثیرگذار باشد.
 • مقاومت بسیار بالا
 • عدم جذب آب و مایعات به خود
 • قابلیت شستشو آسان
 • دارای رنگ های مختلف
 • وزن کم
 • جلوگیری از هر گونه گرد و غبار

کفپوش پلی یورتان

کفپوش پلی یورتان در دسته ی کفپوش های پلیمری قرار می گیرند. این کفپوش ها بیشتر برای سطح های بتنی، فلزی و چوبی استفاده می شوند. کفپوش های به علت داشتن خاصیت کشسانی و همچنین چسبندگی بسیار بالا، توانسته اند جای خود را در صنعت کفپوش پیدا کنند و مشتریان زیادی داشته باشند. ویژگی های این محصول به صورت زیر است:

 • کفپوش های پلی یورتان به طور کلی در برابر نور مستقیم و اشعه خورشید مقاوم هستند و هیچ گونه تخریبی به این  واسطه در آن ها صورت نمی گیرد.
 • مقاوم در برابر سایش
 • قیمت مناسب
 • عدم آسیب به محیط زیست

نمونه کفپوش ورزشی پلی یورتان در سالن فوتسال را می‌توانید در زیر ببینید.

کفپوش ورزشی رزینی پلی یورتان

کفپوش لاستیکی

کفپوش پلاستیکی یا کفپوش گرانولی از آن دسته کفپوش هایی است که معمولا در پارک ها استفاده می شود و از آسیب دیدن کودکان جلوگیری می کند. همچنین گاها از این کفپوش در پشت بام ساختمان ها نیز استفاده می شود. در مدارس و مهدکودک ها در زمین های بازی، از این کفپوش ها استفاده می شود. و در برخی کارخانجات نیز بعضا مورد استفاده قرار می گیرند.

کفپوش بتنی

کفپوش های بتنی به دلیل جنس با استحکامی که دارند، در کفپوش و زیرسازی نیز استفاده می شوند. همچنین با اینکه مقاومت بتن بسیار زیاد است، امابر روی وزن سازه تاثیری نمی گذارد و وزن آن را زیاد نمی کند. کفپوش های بتنی نیز دارای انواع هبلکس، سیپورکس و پرلکس می باشد و هر کدام از نظر ظاهر و جنس  با هم تفاوت هایی دارند.

کاربرد های کفپوش صنعتی

کفپوش های صنعتی در موارد مختلفی استفاده می شوند اما به طور گسترده از آن ها در این موضوعات استفاده می شود:

 • پارکینگ ها: کفپوش اپوکسی معمولا به دلیل خاصیت ضدسایشی و مقاوم در برابر ضربه ای که دارد، معمولا به عنوان کفپوش پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بیمارستان ها: به دلیل تردد زیاد در بیمارستان ها، باید از موادی استنفاده کرد تا کفپوش ها از سایش و اصطحکاک و همچنین ضربه و وزن مقاوم باشد. کفپوش های اپوکسی نیز می تواند در این موضوع استفاده شوند.
 • سالن ورزشی: کفپوش های پلی یورتان به دلیل داشتن سطحی نرم می تواند از آسیب دیدگی ورزشکاران در زمین های ورزشی جلوگیری کند.
 • کارخانجات: کارخانجات نیز به دلیل استفاده زیاد از روغن و مواد شیمیایی همچنین تردد زیاد، از کفپوش هایی باید استفاده کنند که مشکلی در موقع استفاده از این مواد و تردد ها پیدا نکند.
کفپوش صنعتی بیمارستانی

مراحل اجرا کفپوش صنعتی

مراحل اجرا هر کدام از کفپوش های صنعتی دارای تفاوت می باشد. ما در این قسمت مراحل اجرا کفپوش اپوکسی را برای شما آورده ایم.

در سطحی که می خواهید کفپوش اپوکسی را نصب کنید باید دقت داشته باشید :

 1. کف خشک باشد و رطوبتی در کف ساختمان نباشد. شما حتما از این موضوع اطمینان حاصل کنید. با گزاشتن پلاستیک در سرتاسر سطح، می توانید متوجه شوید که اگر این پلاستیک در مدت 1 روز خیس شد، یعنی سطح دارای رطوبت است و باید بیشتر زمان دهید.
 2. سطح را از هر گونه رنگ و مواد شیمیایی پاک کنید
 3. سطح زمین را با جارو برقی یک بار تمیز کنید و سطح عاری از هر گونه چربی و کثیفی باشد.
 4. در این مرحله مواد اپوکسی را آماده کنید
 5. از ماسک و دستکش استفاده کنید
 6. سپس با یک غلطک حوله ای یا پلاستیکی این مواد را روی سطح کف پخش کنید
 7. ترجیحا تا 1 روز هیچ تماسی با سطح کف نداشته باشید تا خشک شوند. سپس قابل استفاده است.

قیمت کفپوش صنعتی

ممکن است میان در بین شرکت های مختلف در قیمت های کفپوش صنعتی نوسان وجود داشته باشد. اما به طور کلی مولفه هایی که روی قیمت کف پوش تاثیر می گذارند، میزان و حجم پروژه و متراژ سطحی است که میخواهد کف پوشی شود. کیفیت کفپوش و مدلی که مورد انتخاب شماست. همچنین وسایلی که در پیاده سازی پروژه استفاده می شوند  و در آخر سطح زیرین کف که می تواند در سختی پروژه اثر گذار باشد. پیشنهاد می‌کنیم صفحه قیمت کفپوش اپوکسی را نیز مطالعه نمایید.

خرید کفپوش صنعتی

برای خرید انواع کفپوش صنعتی می‌توانید همین الآن با شرکت کفپوش صنعت آریا تماس بگیرید. در زمان خرید کفپوش صنعتی حتما به ویژگی های مورد نظر خود دقت فرمایید و از فروشندگانی این محصول را تهیه کنید که در تولید و ساخت کفپوش قدمت خوبی دارند. شرکت کفپوش صنعت آریا با سابقه بیش از 20 سال فعالیت در این صنعت، توانسته است بیش از 1000 پروژه موفق را به سرانجام برساند.

کلام پایانی

در این مقاله ما تمامی موارد استفاده ی کفپوش های صنعتی و همچنین انواع آن و مراحل نصب و اجرا آن ها را توضیح دادیم  و متوجه شدیم که کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان یکی از پر استفاده ترین انواع کفپوش های صنعتی هستند.

         

 

مشاوره رایگان - کلیک کنید