اپوکسی بتن

بهترین روش افزایش مقاومت و طول عمر بتن، اجرای کفپوش اپوکسی بر روی بتن است. اپوکسی بتن روشی است که در آن اپوکسی در هنگام تعمیرات با بتن ترکیب می شود. سپس بتن  قوی تر شده و همچنین ضد لک خواهد بود. با رعایت دستورالعمل ها و پیروی از روند صحیح تعمیرات، در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.

کفپوش بتنی پارکینگ

شما به راحتی می توانید اپوکسی بتنی بسازید که سطحی یکسان و بادوام ایجاد کند و در عین حال حداقل ضایعات را تولید کند. شما با استفاده از این نرکیب می توانید تا سال های زیادی کاری برای تعمیرات کفپوش خانه یا شرکت خود انجام نداده و در وقت شما صرفه جویی شود.

کفپوش های بتنی چگونه هستند

دال‌های بتنی ساده برای سال‌های زیادی به عنوان مواد کفپوش زیرزمین، گاراژ، پاسیو و مکان‌های تاسیساتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما بتن در حال حاضر نیز یک ماده قابل دوام در فضای داخلی خانه است، جایی که می‌توان آن را صیقل داد، حکاکی یا رنگ‌آمیزی کرد تا به‌عنوان کفپوش نهایی شما کار کند.

اگر به سطح کفپوش عادت دارید، بتن را به عنوان یک سطح کاربردی و مناسب برای سطوح تصور کنید. مزایای بتن به عنوان ماده ای تزئینی در سطح کفپوش بسیار می تواند برای شما تعجب آور باشد و می‌تواند برخی از زیباترین و رنگارنگ‌ترین کفپوش‌هایی را که تا به حال دیده‌اید بسازد.

کفپوش بتنی فوق العاده محکم و بادوام است و اگر به درستی نصب و نگهداری شود، می تواند تا زمانی که صاحب خانه باشید دوام بیاورد و گزینه هایی که می خواهید میان کفپوش های بتنی انتخاب کنید، به شدت متفاوت و مختلف و دارای تنوع هستند. اما بتن در زیر پا نیز بسیار سخت و سرد است، و تنها در جایی که دال بتنی وجود دارد، مانند خانه‌هایی با پایه‌های دال روی پایه، یا در زیرزمین خانه‌هایی که روی پایه‌های زیرزمین ساخته شده‌اند، یک انتخاب عملی است.

از آنجایی که این طبقه‌ها مستقیماً با خاک تماس دارند، می‌توانند مستعد انتقال رطوبت از زمین به فضای زندگی باشند. پس بهتر است در کنار بتن از اپوکسی استفاده کرده که کفپوش های اپوکسی بتن می تواند راهی مناسب برای ساخت بهترین کفپوش برای شما باشد که می توانید با تهیه ی آن از ویژگی های بسیار خوب آن استفاده کنید.

چسب اپوکسی بتن چیست

چسب بتن یکی از افزودنی های کفپوش بتنی است که به میزان چسبندگی آن بسیار کمک می کند. برای اینکه تصمیم بگیرید کدام چسب اپوکسی برای شما بهتر است، ابتدا به کفی که نیاز به تعمیر دارد نگاه کنید و دقت کنید تمام جزئیاتی که باید به بتن بچسبند چه جزئیاتی دارند و از چه جنسی هستند. سپس باید یک چسب اپوکسی دو قسمتی پیدا کنید که بتواند به همه آن مواد بچسبد.

هنگامی که این دو قسمت با هم ترکیب می شوند، این بتونه اپوکسی مقاوم در برابر ضربه و استحکام بالا شده و یک ماده خمیر شکل انعطاف پذیر را تشکیل می دهد که می تواند قالب گیری، سنباده زنی، سوراخ کاری و رنگ آمیزی شود.

نحوه استفاده از چسب بتن

در مرحله پیاده سازی، اطمینان حاصل کنید که فضایی که در آن کار می کنید به خوبی تهویه شود و از دستکش استفاده کنید. ابزار های خود را آماده کنید. چاقویی مناسب ، ابزاری برای مخلوط کردن و یک پوشش محافظ روی سطح کار خود قرار دهید.

سطوحی را که می چسبانید کاملاً تمیز و خشک کنید. با آب گرم و صابون بشویید و دوباره خشک شود.چسب اپوکسی دو قسمتی بتن را با هم مخلوط کنید. چه از بتونه در این مرحله استفاده کنید و چه از چسب اپوکسی ، باید به مقدار مساوی از رزین و هاردنر در این مخلوط استفاده شود.

سپس اپوکسی اضافی را حذف کنید. در صورت نیاز از استون استفاده کنید تا چسب را قبل از اینکه ببندد تمیز کنید. اگر ترکیب از قبل سفت شده باشد می توان از یک چاقو برای خراشیدن آن استفاده کرد. (همیشه قبل از استفاده، یک ناحیه کوچک را با استون تست کنید تا مطمئن شوید که به سطح آسیب نمی رساند.)

اگر می خواهید در این مراحل از سرنگ استفاده کنید، با برداشتن دوشاخه شروع کنید و انتهای هر دو سرنگ را ببرید. سرنگ را وارونه کرده و پیستون سرم را پایین بکشید تا از مخلوط هیچ حباب هوایی نگیرد. سپس پیستون را به داخل فشار دهید، قسمت های مساوی از دو جزء را پخش کنید و آنها را با هم مخلوط کنید. در این مرحله، شما آماده مورد استفاده قرار دادن چسب اپوکسی برای بتن و انجام تعمیر هستید.

موارد کاربرد اپوکسی بتن

استفاده از اپوکسی در کفپوش های بتنی، می تواند باعث این شود که محصول بتنی دارای این ویژگی های مثبت گردد:

  • کفپوش اپوکسی بتنی در برابر رطوبت کاملا مقاوم می شود
  • چسبندگی لازم را به سطح بدون نیاز به پرایمر پیدا می کند
  • استحکام و قدرت ضربه پذیری بیشتری دارد
  • سهولت کار بالا رفته و سرعت اجرای پروژه بسیار بالا می رود
  • استفاده از این ترکیب در برابر تمامی مواد شیمیایی مقاوم بوده و بدون هیچ مشکلی در کارخانه ها می تواند استفاده شود
  • این ترکیب تمامی حفره ها و سوراخ های بتن را پر کرده و می پوشاند
  • با توجه به اینکه پایه اصلی این ماده اپوکسی می باشد می تواند به طور مناسب به عنوان ماده ای آب بند استفاده شود.

جمع بندی

کفپوش اپوکسی نوعی کفپوش پلیمری است. کفپوش اپوکسی بتن یکی از کفپوش های بسیار مقاوم حال حاضر است. این کفپوش همانطور که توضیح داده شد ترکیبی برنده در عرصه ی کفپوش های صنایع و حتی ساختمان ها و مراکز مسکونی می باشد. می توانید با مواردی که در این مقاله توضیح داده شد در انتخاب کفپوش بتنی مورد نیاز خود بیش از بیش اطلاعات لازم را کسب بفرمایید.

مشاوره رایگان - کلیک کنید