کفپوش اپوکسی منزل

 در صنعت کف سازی از اپوکسی های منزل به دلیل عمر و مقاومت و تنوع بسیار بالا و زیبایی بی نظیر آن طراحان دکوراسیون امروزه از اپوکسی استفاده می شود. از اپوکسی به دلیل مقاومت بسیار بالا و زیبایی خاصی که دارد، به عنوان کفپوش پارکینگ نیز استفاده می شود و مجتمع‌های مسکونی و تجاری از طرفداران این محصول ساختمانی هستند.

شرکت کفپوش صنعت آریا سیستم های کفپوش در لابی ها، واحد ها، سرویس های بهداشتی، کافی شاپ ها و غیره در هتل ها را با بهترین کیفیت برایتان فراهم می آورد.

در کنار استحکام بالای کفپوش های اپوکسی تنوع رنگ  ملاک است و موجود بودن انواع کفپوش های اپوکسی حتی نوع سه بعدی آن مزایای ویژه به ارمغان می آورد .در نصب و پیاده سازی کفپوش اپوکسی جنس سطح مورد نظر همواره مورد توجه قرار گیرد .

مزایای کفپوش های اپوکسی

  • کفپوش اپوکسی  به صورت یکپارچه بوده و مانند بقیه کفپوش ها دارای درز نمی باشد.
  • افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی از مزایای کفپوش اپوکسی می باشد.
  • چسبندگی خوب به سطوح بتنی و یا حتی سطوح سرامیکی.
  • روکش اپوکسی، سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می نماید.
  • روکش اپوکسی مطلقاً جذب اب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می کند.
  • سهولت در شستشو و نظافت سریع .
  • مقاومت سایشی ،مکانیکی بسیار بالا در برابر فشار و ضربات.
  • مدت زمان کوتاه قابل اجرا ،ترمیم سریع و آسان می باشد.
  • مقاومت شیمیایی بالا در برابر اسیدها ،قلیاها، حلال ها و روغن ها خوراکی و غیر خوراکی دارد.

پوشش های محکم کف باید بطور قابل توجه ای پایدار، امن و ضد سر خوردگی و سهولت در شستشو باشد، ضمن اینکه قابلیت طراحی دکوراتیو متناسب با مکان های خاص را داشته باشند.

 سطح های بتنی بهترین چسبندگی را با مواد اپوکسی دارند و حال اگر سطح غیر بتن بود میتوان از مواد مخصوص استفاده کرد تا چسبندگی اپوکسی با سطح به بالاترین حد خود برسد.

در موقع اجرای کفپوش اپوکسی به دلیل مقاومت و عمر بالای اپوکسی باید دمای محیط را در نظر گرفت .

هم چنین باید اپوکسی روی سطح املا خشک و عاری از هر گونه گرد و خاک قابل پیاده سازی است  تا به مقاومت هر چه بیشتر اپوکسی انجام می شود. در صورت ناهموار بودن زمین باید با استفاده از کفسابی و بتونه کاری سطح یکدست گردد.

انواع کفپوش اپوکسی جهت منازل

کفپوش گردگیر به ضخامت ۱ میلیمتر، این نوع کفپوش جهت جلوگیری از گرد و غبار بکار می رود.

کفپوش یکپارچه به ضخامت ۳ میلیمتر به صورت صاف دارای مقاومت بالای سایشی و مقاوم در برابر خوردگی، فرسایش و نفوذ روغن، چربی و آب به جسم بتون – ایجاد سهولت در شستشو و امکان دکوراتیو بودن کف مناسب است

کفپوش به ضخامت ۳ میلیمتر به صورت معوج (اصطلاحاً پوست پرتقالی) که علاوه بر داشتن خصوصیات روکش صاف از لغزش افراد و ماشین آلات در محیط های خیس و چرب جلوگیری می نماید.

کفپوش نیمه زبر و زبر، کفپوش فوق در ضخامت های بالتر از ۴ میلیمتر اجرا می گردد.

کفپوش ضد اسیدی که دارای مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل خورنده شیمیایی می باشد.

کفپوش ورزشی که معمولاً از اپوکسی انعطاف پذیر در آن استفاده می شود.

کفپوش آنتی استاتیک که اصطلاحاً ضد جرقه نامیده می شود

بتون اپوکسی که به ضخامت تقریبی ۲۰ میلیمتر اجرا می گردد و در برابر ضربه های شدید کاملاً مقاوم است.

خاصیت ضد باکتری کف پوش اپوکسی

 پیاده سازی  کفپوش اپوکسی در اکثر صنایع غذایی و دارویی و بهداشتی و  آرایشی میتوان از  گسترش باکتری ها و میکروب ها و قارچ ها را تا حدود زیادی جلوگیری کرد که در این موارد متاسفانه در کشور ما عدم آگاهی برخی مدیران باعث می شود تا از مزیت کفپوش اپوکسی را نداشته و اقدام به اپوکسی نکند فقط برخی صنایع بهداشتی منجر به اجرای اپوکسی میگردد که با دستور وزارت بهداشت اقدام به اجرای اپوکسی کردند این در حالی است که برخی از مدیران و مسئولات صنایع به کاربرد مهم  کفپوش اپوکسی پی بردند و کوشش کردند که مشکلات را برطرف کنند.

هزینه کفپوش اپوکسی منزل

از مزایای کفپوش اپوکسی منزل داشتن متراژ کمتری است در افزایش هزینه کفپوش اپوکسی منزل هزینه حمل و نقل و آوردن مواد مصرفی و اجرایی مزیت  مهمی است.

عموما در منازل و ساختمان های  مسکونی اپوکسی هایی با تنوع رنگ بالا و سه بعدی و طرح کلاسیک سفارش میدهند به خاطر  که زیبایی مهم ترین عامل در منازل و

اماکن مسکونی به شمار می رود  و قیمت کفپوش های اپوکسی در منازل در مقایسه با اماکن صنعتی گران تر است .

مشاوره رایگان - کلیک کنید