کفپوش آزمایشگاهی

کفپوش آزمایشگاهی دارای خواص زیادی از جمله ضد لغزش، ساییدگی و مقاومت شیمیایی گرفته تا ویژگی های ضد میکروبی و باکتریواستاتیک است. این عوامل جزئی از ساختار و کارایی آزمایشگاه می شوند و بدون این خواص، آزمایشگاه نمی‌تواند استانداردهای لازم را داشته باشد.

کفپوش صنعت آریا تولید کننده و مجری انواع کفپوش اپوکسی آزمایشگاهی در سراسر ایران بوده جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جزئیات فنی کفپوش اپوکسی آزمایشگاهی

کفپوش اپوکسی آزمایشگاهی کف و هاردنر مربوطه از سری محصولاتی است که بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول و هاردنر پلی آمینی تغییر شکل یافته تولید و ارائه می گردد. در این محصول از هیچ گونه حلال و رقیق کننده های غیر واکنش گرا استفاده نگردیده و همین امر موجب می گردد که ساختار پلیمری محصول پس از واکنش به صورت ثابت و پایدار باقی بماند.

انواع کفپوش آزمایشگاهی

 کفپوش های آزمایشگاهی از اپوکسی و پلی یورتان تولید می شوند. نهایت دقت  را در انتخاب کفپوش مناسب آزمایشگاه باید به کار برد. کفپوش اپوکسی یکی از کفپوش های آنتی باکتریال با خصوصیات برجسته شیمیایی، مکانیکی، حرارتی و الکتریکی است که پوشش کف آزمایشگاه انتخاب صحیحی است.

رنگ اپوکسی در صنایع مختلف کاربرد زیادی به منظور جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی  دارد. مزیت فوق العاده این کفپوش منجر به استفاده از این کفپوش در آزمایشگاه ها شده است.

از دیگر ویژگی‌های پرکاربرد در کفپوش‌های آزمایشگاهی، آنتی استاتیک است. کفپوش آنتی استاتیک کفپوشی است که از تجمع بارهای الکتریکی بر کف جلوگیری می‌کند.

مزیت کفپوش اپوکسی آزمایشگاهی:

محبوب‌ترین نوع کفپوش آزمایشگاهی، کفپوش اپوکسی است. این کفپوش از ترکیبی از مواد تشکیل شده است که وقتی با هم مخلوط می‌شوند، سطحی شبیه به پلاستیک را تشکیل می‌دهند.

این مدل کفپوش، سطحی بادوام، ایمن و انعطاف‌پذیر را فراهم می‌کند واین توانایی را دارد که وزن زیادی را بدون ترک خوردن بتن زیر آن تحمل کند. علاوه بر این، این کفپوش یکی از بهداشتی ترین و مقاوم ترین مدل‌های کفپوش است که توسط مهندسین ساخته شده و استفاده می‌شود.

پوشش اپوکسی کف آزمایشگاه کاملاً یکپارچه و بدون درز و مطابق با قوانین علوم بهداشتی است، به خاطر همین به راحتی پاکسازی می شود و مزیت مهم کفپوش اپوکسی آزمایشگاه نظافت راحت کف آزمایشگاه  می باشد.

از آنجایی که احتمال ریخته شدن مواد شیمیایی خطرناک روی کف آزمایشگاه زیاد است، این کفپوش به دلیل خاصیت پاک شوندگی سریعی که دارد، کاملا مناسب استفاده در آزمایشگاه است.

 کفپوش اپوکسی آزمایشگاهی به دلیل تمیز شدن سریع و جذب نکردن مواد گزینه بسیار مناسبی است.

یکی دیگر از مزایای این کفپوش، آنتی باکتریال بودن آن است. به خاطر همین کار در آزمایشگاه های پزشکی و تحقیقاتی بسیار حساس است و احتمال آلودگی در این محیط ها بالا می باشد.

و این که حتما آنتی باکتریال باشد تا از رشد باکتری ها جلوگیری کند. کفپوش آزمایشگاهی مقاوم  بالایی در برابر مواد شوینده و ضدعفونی کننده ها و مقاومت حرارتی نیز دارد

و در دمای بالا آسیب زننده نیست.

  • مهمترین مزیت عدم جذب و دفع بوی مواد ازمایشگاهی است.
  • در ساختار این کفپوش از فرمالدئید استفاده نمی شود و VOC پایینی دارد.
  • این کفپوش استحکام بالایی  در برابر ترافیک پا، مبلمان متحرک و چرخ نیز دارد.
  • پوشش کف آزمایشگاهی ضد لغزش است و مزیت آن آنتی استاتیکی بودن آن است و از تجمع بار روی سطوح جلوگیری می شود.
مشاوره رایگان - کلیک کنید