پوشش های ضد خوردگی FRP مخازن و لوله ها

ساختمان و تجهیزات نصب شده در واحدهای تولید مواد شیمیایی بایستی در برابر مواد خورنده حفظ شوند ،بتون و فولاد در اثر تماس با این مواد و عوامل سخت محیطی ,دچار فرسایش میشوند .اجرای سیستم کاشی و سرامیک ضد اسید یکی از روشهای مناسب حفاظت سطوح به مدت طولانی در برابر عوامل خورنده محیط می باشد .


کاشیهای مورد استفاده از انواع سرامیک های خاص با مقاومت های شیمیایی بسیار بالا (Acid proof )هستند که با استفاده از ملات های ضد اسید بر روی بتون چسبانده میشوند .
انواع آجرهای کربنی (Carbon Bricks)، آجرهای عایق (Insulating Bricks)، آجرهای ضد اسید (Acid Bricks ) با ابعاد استاندارد و اشکال گوناگون برای سطوح مختلف قابل تهیه می باشد .
ملات های ضد اسید :

متناسب با شرایط محیط ،یکی از انواع ملات های ضد اسید سیلیکاتی ، اپوکسی (EP)، فوران (FU)، پلی استر (UP) و وینیل استر (VE) با مقاومت عالی در برابر انواع مواد شیمیایی شوکهای حرارتی ، نیروهای مکانیکی ،تنشهای موضعی ،قابلیت تخلیه بار الکتریکی و چسبندگی عالی به سطوح زیرین انتخاب می شوند . علاوه بر این از ملات سیلیکات پتاسیم نیز برای کارهای تخصصی استفاده می شود . ملات ضد اسید از رزین های (که طی واکنش های شیمیایی خشک می شوند ) و پر کننده های سیمانی با سختی ،مقاومت شیمیایی و انعطاف پذیری خوب تشکیل شده که با نام ملات سیمانی نیز متداول هستند . این ملات ها کاربرد بسیار آسان و زمان گیرایی کوتاه دارند .

موارد کاربرد frp لوله ها :

1. حوضچه های اسید و مواد شیمیایی

2. کف ، دیواره و فونداسیون ها در سالن های صنعتی

3. صنایع غذایی

4. کارخانه های تولید لبنیات ،صنایع روغن کشی ،صنایع فراوری گوشت ،کنسرو سازی ،نوشابه سازی ، صنایع بسته بندی مواد غذایی و….

5. صنایع دارویی

6. اتاق های فوق استریل (ultra – clean Room)

7. صنایع بیو تکنولوژی

8. صنایع الکترونیک

9. اتاق باطری ،اتاق کنترل

10. تجهیزات ، لوله ها و دود کش های صنعتی

11. دیوار ، کف و سکوی آزمایشگاه های شیمی

12. انبارهای مواد اولیه شیمیایی

13. سطح داخلی مخازن مواد شیمیایی

مراحل اجرا :

آماده سازی سطح کار به وسیله ابزار های مکانیکی ،تینر شویی یا اسید شویی .

اجرای یک لایه آستری اولیه (پرایمر اپوکسی )جهت افزایش چسبندگی لایه های بعدی .

ترمیم شکستگی و آسیب سطح با استفاده از گروت اپوکسی ضد اسید (در صورت نیاز ).

مشاوره رایگان - کلیک کنید