پوشش ضد خوردگی frp

انواع مواد پوشش ضد خوردگی FRP یا FIBER REINFORCE POLYESTER

این پوشش در واقع مواد مرکب مهندسی هستند که از دو یا چند جزء تشکیل شده اند که این مواد مجزا و در مقیاس ماکوسکوپی قابل تشخیص هستند.که به این سیستم در بیشتر مواقع کامپوزیت نیز می گویند.

این پوشش (کامپوزیت) از دو قسمت اصلی محیط پرکننده یا ماتریکس (Matrix) و عامل تقویت کننده (Reinforcement ) تشکیل شده اند ماتریکس با احاطه کردن عامل مسلح کننده آن را در محل مناسب نگه می داردند و عامل مسلح کننده موجب بهبود خواص مکانیکی جسم کامپوزیتی می گردد. مسلح کننده یا تقویت کننده ها عمدتاً الیاف کوتاه (Staple) و یا بلند و پیوسته (Filament) می باشند.

ماتریس های متداول در صنایع کامپوزیت عمدتاً ماتریس های پلیمری اعم از ترمرست ها همچون رزین های پلی استر، ونیل استر و اپوکسی یا ترموپلاست ها همچون نایلون، پلی استایرن، پلی اتیلن و غیره میباشند. مهمترین انواع الیاف که کامپوزیتی کاربرد دارند، شامل شیشه،الیاف کربن، الیاف بازالت و الیاف آرامید می باشد.

مهمترین خصیصه این پوشش یا کامپوزیت این است که ماده حاصله از خواص ایده آل تری در مقایسه با هریک از عوامل تشکیل دهند خود (بطور مجزا ) برخوردار است.

خواص مورد اشاره شامل موارد زیر می باشد :

• مقاومت مکانیکی بالا در قیاس با وزن کم آنها .

• مقاومت بالا در مواد خوردگی.

• خواص عایق حرارتی و الکتریکی خوب.

• پایداری ابعادی.

• امکان اجراء شکل های پیچیده.

کامپوزیت F.R.P عامل ماتریکس رزین های پلی استر یا وینیل استر و عامل تقویت کننده الیاف شیشه ای (Chopped Strand Meet ) می باشد.

(Chopped straned not) یک پارچه نبافته از الیاف شیشه ریز شده بطول حدود 50 میلیمتر و از نوع E-glass می باشد که در جهت های تصادفی پخش شده اند و توسط بایندر پلی استری به دو شکل پودری و امولسیون تهیه می گردند. این محصول خواص بسیار خوبی در رابطه با نفوذ پذیری رزین و قابلیت شکل پذیری آسان دارد و بطور عمده در فرم آینده ها تولید به روش دستی (handlay-up) مانند انواع ورق ها، پانلها، قایق ها، وان حمام، برج های خنک کننده و تانک های ذخیره مواد شیمیایی و…. استفاده می شود.

این نوع مت دارای سانرینگ Silane بوده و سازگاری با انواع رزین های پلی استر و وینیل استر می باشد و همچنین در برابر رطوبت و مواد شیمیایی خورنده از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است .

کاربردهای کامپوزیت (F.R.P) :

• حوضچه های مخازن نگهداری مواد خورنده صنعتی.

• حوضچه های مخازن نگهداری فاضلاب و پساب های صنعتی .

P در واقع مواد مرکب مهندسی است که از دو یا چند جزء تشکیل شده که این مواد مجزا و در مقیاس ماکوسکوپی قابل تشخیص هستند. مواد کامپوزیت از دو قسمت اصلی محیط پرکننده یا ماتریکس (Matrix) و عامل تقویت کننده (Reinforcement ) تشکیل شده¬اند ماتریکس با احاطه کردن عامل مسلح کننده آن را در محل مناسب نگه می¬دارد و عامل مسلح کننده موجب بهبود خواص مکانیکی جسم کامپوزیتی می¬گردد. مسلح کننده یا تقویت کننده¬ها عمدتاً الیاف کوتاه (Staple) و یا بلند و پیوسته (Filament) میباشند.

1- منظور از پوشش ضد خوردگی (FRP)چیست ؟
پوشش ضد اسیدF.R.P FIBER REINFORCE POLYESTER F.R.P در واقع مواد مرکب مهندسی است که از دو یا چند جزء تشکیل شده که این مواد مجزا و در مقیاس ماکوسکوپی قابل تشخیص هستند. مواد کامپوزیت از دو قسمت اصلی محیط پرکننده یا ماتریکس (Matrix) و عامل تقویت کننده (Reinforcement ) تشکیل شده¬اند ماتریکس با احاطه کردن عامل مسلح کننده آن را در محل مناسب نگه می¬دارد و عامل مسلح کننده موجب بهبود خواص مکانیکی جسم کامپوزیتی می¬گردد. مسلح کننده یا تقویت کننده¬ها عمدتاً الیاف کوتاه (Staple) و یا بلند و پیوسته (Filament) می¬باشند. ماتریسهای متداول در صنایع کامپوزیت عمدتاً ماتریسهای پلیمری اعم از ترمرست¬ها همچون رزین¬های پلی استر، ونیل استر و اپوکسی یا ترموپلاست¬ها همچون نایلون، پلی استایرن، پلی اتیلن و غیره هستند. مهمترین انواع الیاف که کامپوزیتی کاربرد دارند، شامل شیشه، الیاف کربن، الیاف بازالت و الیاف آرامید می¬باشد
. 2- پوشش ضد خوردگی (FRP)معمولاٌ در چه صنایعی استفاده می شود ؟
این نوع پوشش معمولاٌ در صنایع نظامی ، صنایع نفت وپتروشیمی، تصفیه خانه های صنعتی ، مخازن نگهداری موادهای خورنده و … استفاده می شود .
3-مواد اولیه پوشش ضد خوردگی (FRP) معمولاٌ چه موادهایی هستند ؟
مواد اولیه پوشش بصورت کلی شامل رزین هااز جمله وینیل استر ، پراکسید ،الیاف شیشه .و افزودنی های مجاز دیگر خواهد بود .
4-زمان اجرای عملیات پوشش ضد خوردگی (FRP) با متراژ تقریبی 1000 متر چند روز کاری است ؟
یک هفته کاری خواهد بود
5-استانداردهای آماده سازی سطوح پوشش ضد خوردگی (FRP) کدامند ؟
استاندارد وSSPS13 DIN28052 از متداولترین استانداردهایی است که در زمینه آماده سازی پوشش مورد استفاده قرار می گیرد .
6-استانداردهای تست و کنترل مراحل اجرایی پوشش ضد خوردگی (FRP)صنعتی کدامند ؟
7-دوام ( طول عمر ) پوشش ضد خوردگی (FRP)بطور معمول چقدر می باشد ؟
بسته به نوع بهره برداری و در صورت استفاده صحیح و تعمیر و نگهداری منظم و منسجم حداقل 10 سال عمر مفید این پوششFRP خواهد بود .
8-مدت زمانی که باید صبر کرد تا بتوان پس از اجرای پوشش ضد خوردگی (FRP)بهره برداری کرد چقدر است ؟
بعد از 24 ساعت بعد از اجرای پوشش ضدخوردگیFRP قابل تردد و حداقل بعد از 72 ساعت قابلیت بهره برداری را خواهد داشت .
9- پوشش ضد خوردگی (FRP)را معمولاٌ در چند کد رنگی ( رال رنگی ) می توان ساخت و اجرا کرد ؟
معمولاٌ این پوشش ضد خوردگی صنعتی بصورت تک رنگ اجرا میشود .
10- پوشش ضد خوردگی (FRP) روی چه سطوحی قابلیت اجرایی کردن دارد ؟
پوشش ضد خوردگی FRP را معمولاٌ بر روی کلیه سطوح سنگ ، موزاییکی و بتونی و در موارد خاص نیز با انجام تحقیقات لازم قابلیت اجرایی دارند .
11-مقاومت شیمیایی پوشش ضد خوردگی (FRP) چگونه است؟
برای سنجش مقاومت اسیدی باید نوع مواد خورنده ، درجه حرارت ، و سایر اطلاعات تکمیلی از جمله نوع بهره برداری دیگر آن مشخص شود تا بتوان در این خصوص نظر داد .
12-معمولاپوشش ضد خوردگی (FRP)در چند لایه اجرا می گردد؟
با توجه به شرایط خاص هرپروژه تعداد لایه ها وبه تبع ضخامت متفاوت خواهد بود

مشاوره رایگان - کلیک کنید