اجرای تخصصی پولیش کفپوش های اپوکسی

پولیش های اپوکسی مزایای زیادی دارند که نسبت به سایر پوشش¬های کف ارجع هستند. بتن سطح به علت خاصیت قلیایی ذاتی خود به واسطه وجود ناخالصی¬های فلزی به راحتی مورد آسیب مواد شیمیایی قرار میگیرد و به سبب سختی و شکنندگی زیاد مقاومت سایشی و ضربه پذیری پایینی دارد.

پوشش های قیری و آسفالت نسبت به حلال های مقاومت کمی دارند و در اثر تردد زیاد به ویژه در گرما ، نرم شده و روی سطح زیرین حرکت کرده جمع شده و سطح آن موجدار میشود. این موضوع سر چهار راههای خیابان ها یا در قسمت سراشیبی پل های فلزی کاملاً مشهود است. پوشش های فلزی شدیداً تحت تأثیر عوامل خورنده محیط قرار میگیرند و آجرهای ضد مواد شیمیایی گران هستند و نصب آنها هزینه بر است. پولیش های کفپوش اپوکسی اگر درست فرموله شوند و به طور صحیح به کار روند هیچ یک از این معایب را نخواهند داشت.

انواع پولیش کفپوش اپوکسی

پولیش اپوکسی به طور کلی به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

پولیش‌های با غلظت بالا

پولیش هایی که غلظت بسیار بالا دارند، درصد سیلیس در آنها بالا است و به وسیله ابزارهای دستی و مکانیکی تا ضخامت 8-6 میلیمتر روی سطح بکار میروند و مقاومت سایشی، مکانیکی و شیمیای بالایی دارند و معمولاً روی سطح بتن روی مکانهایی که در معرض ریزش و پاشیدن مواد شیمیایی و یا تردد شدید وسایل نقلیه سنگین قرار دارند، بکار میروند. این پولیش ها عمدتاً در کارخانه های شیمیایی، پالایشگاهای نفت، کارخانه های خودرو سازی، نوشابه سازی و نیروگاه ها مورد استفاده دارند.

پولیش‌های خودتراز

پولیش های خود تراز اپوکسی با درصد سیلیس بسیار کمتر که روی سطح تمیز شده ریخته و با استفاده از شانه های پلاستیکی مخصوص روی سطح پهن میشوند و ضامتی حدود 2 میلیمتر خواهند داشت. استفاده از دستگاه اسپری دو جزئی نیز برای سهولت و تسریع کار در سطوح بزرگ امکان پذیر است.

پولیش خود تراز اپوکسی در برابر مواد شیمیایی ، سایش ناشی از تردد افراد و وسایل نقلیه سبک صنعتی مقاوم است و با فام های مختلف و براق به زیبایی محیط می افزایند. این پولیش¬ها در آزمایشگاه¬ها، بیمارستان¬ها، کارخانه های تولید مواد غذایی و انبار ها کاربرد دارند .

کاربرد پوشش های اپوکسی

از کاربرد انواع محصولات اپوکسی می‌توان موارد زیر را نام برد :

 1. پرایمر بتن اپوکسی
 2. پرایمر فلزی اپوکسی برای لوله ها و مخازن و لوله های آب آشامیدنی
 3. پرایمر اپوکسی برای سر جوشها و اتصالات
 4. پرایمر فلزی، اپوکسی برای مخازن سکوهای نفتی ، کشتی ها، پل ها، خطوط ارتباطی لوله های نفت
 5. پرایمر فلزی اپوکسی برای مخازن و لوله های زیر زمینی
 6. لاک اپوکی برای مدارهای چاپی و سیم
 7. بتونه اپوکسی (درزگیر)
 8. ملات اپوکسی
 9. رنگ اپوکسی با حلال (براق یا مات با فام های دلخواه)
 10. رنگ اپوکسی بدون حلال (براق یا مات با فام های دلخواه)
 11. پولیش خود تراز اپوکسی
مشاوره رایگان - کلیک کنید