منو

خرید کفپوش اپوکسی

راهنمای خرید کفپوش اپوکسی

۱-   این پوشش در ۲ جزء) A رنگ پایه) و  B(هاردنر) بسته بندی شده و مناسب سطوح فلزی ( فولاد ) بتنی، چوب و سرامیک می باشد که به نسبت وزنی تعیین شده قبل از مصرف مخلوط می شود چون نسبت مخلوط ۲ جزء فاکتورمهمی است ضمن رعایت این از کاربرد نسبت حجمی خودداری شود.

۲-   واکنش شیمیایی ۲ جزء در درجه حرارت محیط انجام می شود و سرعت واکنش و نتاجتا خشک شدن نهایی به درجه حرارت محیط بستگی دارد. هرچه درجه حرارت محیط بالاتر باشد سرعت واکنش و در نتیجه سخت شدن آن سریع تر  انجام می شود و بالعکس ضمنا حداقل درجه حرارت لازم برای انجام واکنش ۵ درجه سانتیگراد بالای نقطه تشکیل شبنم یا dow point می باشد. این دما عموما بالای ۱۰درجه سانتیگراد میباشد.

۳-      در ظرف سر بسته در دمای حدود ۲۰ درجه سانتیگراد و دور از نور مستقیم خورشید  نگهداری شود در شرایط نگهداری عمر مفید ۹ ماه میباشد.

۴-   سطح مورد نظر می باید کاملاً  خشک و تمیز و عاری از  هرگونه  آلودگی مثل گرد و خاک ، روغن، رنگ چربی و زنگ زدگی باشد. برای تمیز کردن سطح بسته به نوع سطح از روش سند بلاست ، اسید شویی برس سیمی ، باد، شعله و سنباده  استفاده  می شود .

۵-   از عمر بتن تازه حداقل ۲۸ روز می باید گذشته باشد. در مورد سطوح بتنی علاوه بر آلودگی های ذکر شده  در بالا ذرات و تکه های بتنی  که در زمان بتن ریزی  و یا حمل و نقل  پاشیده شده  و چسبندگی لازم را ندارد  می باید زدوده شود.

۶-   در صورت استفاده از اسید شویی  از اسید کلرید ریک ۱۰ تا ۲۵ درصد  به مقدار  نیم لیتر  بر متر مربع  استفاده و در پایان با آب شیرین  شسته و کاملاً خشک شود.

۷-   در سطوح بتنی چون پوشش اپو کسی  به واسطه غلظت  قابلیت لازم برای نفوذدر بتن را ندارد و بدلیل خلل و فرج بتن و احتمال حبس شدن هوا درون آن قبل از اجرای پوشش کف  پرایمر  با مقدار کم حلال  تا حدود  ۱۰ درصد وزنی حلال جهت  سهولت  کاربرد  به مقدار ۲۵۰ تا ۵۰۰ گرم  بر متر مربع استفاده می شود .

۸-   چون پرایمر ، وا سطه بین سطح و پوشش رویه  است  برای چسبندگی بهتر قبل از  سخت شدن  پرایمر فقط بعد از  تبخیر حلال آن می باید پوشش کف اجرا شود .

۹-   چون پوشش اپوکسی کف بطور مطلق فاقد حلال یا مواد فرار می باشد و به عبارتی solvent free است  توصیه میشود از اضافه  کردن  هر نوع تینر حتی  به مقدار ناچیز و اضافه کردن هرگونه مواد  دیگری  تحت  هر عنوان  جدا  خودداری  گردد.

به عنوان مثال در فیلم علاوه  بر ماندن فیلم وکاهش  خواص  شیمیایی  و مکانیکی  موجب  ترک  برداشتن  سطح فیلم می شود.

۱۰-  چون واکنش شیمیایی  بین ۲ جزء تشکیل  دهنده  پوشش کف سریع و همراه با ایجاد گرما و افزایش غلظت  است میباید  بعد از  مخلوط  کردن ۲ جزء بوسیله میکسر به مدت زمان  کم بطوری  که کاملاً مخلوط  شود  و  بدون اینکه گرم شود در حداقل زمان ممکن مصرف شود تا فرصت کافی برای هواگیری ( خارج کردن حباب و هوا ) و سپس هم تراز شدن باشد .

۱۱-جزء A ( رنگ پایه ) می باید قبلا به وسیله میکسر کاملا میکس تا یکنواخت شود . سپس به ظرف بزرگتر که گنجایش داشته باشد منتقل ، سپس هاردنر ( جزء B ) به آن اضافه و کاملا میکس و مصرف شود . ممکن است جزء A در اثر تکان در موقع حمل و نقل در مسافت زیاد یا درجه حرارت بالای محیط نگهداری و با گذشت زمان همراه با جدا شدگی سطحی یا ته نشینی باشد که می باید قبل از اضافه کردن هاردنر کاملا میکس شود .

گالری تصاویر

سایر موارد