منو
اجرای تخصصی آب بندی

اجرای تخصصی آب بندی

روف گاردن یا بام سبز به بامی اطلاق می شود که تمام یا قسمتی از آن توسط فضای سبز پوشیده شده باشد و در واقع یک سیستم سبک وزن مهندسی ساز است که رشد گیاه را در بام میسر ساخته و درعین حال در برابر اشعه ی خورشید، اتلاف انرژی و ... از بام محافظت می کند. از دیدگاه مهندسی سازه، طراحی ساختمان با بام سبز یا روف گاردن منجر به افزایش پایداری و مدیریت صحیح بارانهای سیل آسا و آب باران میگردد طراحی و اجرای روف گاردن یا بام سبز شامل دو مرحله عمرانی ( اجرای ایزولاسیون و زهکشی ) و لنداسکیپ ( اجرای فضای سبز و تجهیزاتی مانند آلاچیق ، باربیکیو و ... ) می باشد.

استفاده از مصالح نوین ژئوسینتتیک مانند ژئوممبران،ژئودرین و ژئوتکستایل در تسریع،کاهش هزینه ها و بالا بردن ایمنی سیستم ایزولاسیون،زهکشی و فیلتراسیون بام بعنوان یکی از اساسی ترین اجزاء ساختمان، تخصص ما میباشد. از مزایای متعدد بام سبز می توان ایزولاسیون بام،حفظ و ذخیره آب،عایق حرارتی ،بهبود محیط زیست و آب و هوا و همچنین فراهم ساختن زیستگاههای طبیعی را نام برد که هیچ سبک معماری دیگری بصورت یکجا این فواید را برای ساختمانها در برندارد.

یک از مهمترین عوامل در احداث بام سبز،انتخاب کشت مناسب با توجه به نوع پوشش گیاهی در نظر گرفته می باشد.substrate یا خاک نباتی ترکیبی فراوری شده در سیستم بام سبز سورن بام دارای خواص شاخص زیر می باشد: مقاومت فیزیکی بالا سبکی وزن درصد جذب رطوبت بسیار بالا امکان تنفس و تهویه بهداشتی و عاری بودن از میکروب ها و باکتری ها زهکشی بسیار مناسب از حسن انتخاب شما سپاسگذاریم.

سایر موارد