اجرای تخصصی آب بندی

راه حل های جلوگیری از ورود آب برای سازه های بتنی

فشار هیدرواستاتیک اغلب می تواند باعث تراوش آب از طریق اتصالات کف به دیوار در ساختمان های ساخته شده از دال های پر شود. طوفان های طولانی مدت باعث نشت بسیاری از ساختمان ها می شود. گاه مناطقی که در بارندگی های قبلی مشکل خاصی ایجاد نکرده اند، تبدیل به گذرگاهی برای ورود آب می شوند. اگر در بتن، بلوک‌ها یا درزهای کف به دیوار، حفره‌ها و شکاف‌های کوچکی پیدا کردید که می‌تواند به آب خارجی اجازه نفوذ دهد، بهتر است فوراً آنها را آب بندی کنید تا به گذرگاهی برای ورود آب تبدیل نشوند که می‌تواند منجر به آسیب جدی شود. مشکلات در آینده در صورت عدم درمان اگر رطوبت را در مناطقی مانند دال یا از طریق دیوار مشاهده کردید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که منبع نشتی را شناسایی کنید.

علل رایج ورود آب از طریق اتصالات کف به دیوار در دال های پرکننده:

  1. عایق رطوبتی ناکافی یا ضعیف
  2. آب های زیرزمینی اضافی ناشی از رواناب باران به درستی مدیریت نمی شود
  3. ترک در دیوار بتنی یا بنایی و / یا دال

فشار هیدرواستاتیک

فشار هیدرواستاتیک ناشی از افزایش سطح ایستاب و فشار جانبی از خاک اشباع شده، آب اضافی را به دال های زیرزمین، شالوده ها و دیوارهای حائل فشار می دهد و آنها را مستعد ورود آب از طریق ترک ها، مصالح ساختمانی متخلخل، سوراخ ها، درزها و/یا عایق رطوبتی ناکافی می کند. زهکشی ضعیف ممکن است باعث جمع شدن آب در برابر پایه های بتنی و دیوارهای حائل در هنگام باران های شدید و مداوم شود و ممکن است حجم آن را افزایش دهد و مشکلاتی را ایجاد کند که ناشی از فشار جانبی و هیدرواستاتیک باشد. اقدامات انجام شده برای هدایت جریان آب به دور از زیرزمین/فنداسیون و حذف استخر، احتمال تجمع آب در اطراف ساختمان را کاهش می دهد. نکته مهم این است که حتی اگر سیستم عایق رطوبتی در شرایط عالی باشد، به دلیل افزایش فشار هیدرواستاتیکی، باز هم آب می تواند از طریق درزهای سرد در اطراف محیط دال وارد ملک شود. معمولاً در هنگام باران شدید به دلیل بالا آمدن سطح آب که آب زیرزمینی را به سطح نزدیکتر می کند، ورود آب در اتصال کف به دیوار اتفاق می افتد. این باعث افزایش فشار هیدرواستاتیک به دال ساختمان شما می شود و می تواند آب را مجبور به عبور از درز ساختمانی بین کف و دیوار کند، به طوری که این اتصال به طور موثر به عنوان یک گذرگاه بزرگراه برای آب شروع به کار می کند.

ورود آب از طریق اتصال دیوار به زمین در طول فصل مرطوب

زهکشی ناکافی اجازه می دهد تا آب در مقابل دیوار جمع شود. همراه با عایق رطوبتی بی اثر، آب از طریق اتصال دیوار به زمین وارد می شود. تکنسین متخصص ما می تواند دست خود را از کنار کورس ضد رطوبت (DPC) رد کند و خاک را لمس کند. این نشان می دهد که چگونه فشار هیدرواستاتیک به راحتی می تواند خانه را سیل کند. ورق مشکی و آبی که مشاهده می کنید، لایه ضد رطوبت است که زیر قاب دیوار نصب نشده بود. همانطور که می بینید، تکنسین ما توانست دست خود را در داخل مفصل قرار دهد و به خاک برسد، که نشان می دهد فشار هیدرواستاتیک چقدر به راحتی می تواند خانه را سیل کند. اگر در هوای مرطوب، آب از دیوار، کف یا جایی که دیوار با کف در زیرزمین، گاراژ یا پارکینگ شما برخورد می‌کند، نفوذ کرد، نگران نباشید – ما به راحتی می‌توانیم نشت و ورود آب با جریان بالا را متوقف کنیم، که شما را با 3 مواجه می‌کند. – آب بندی دائمی بعدی در داخل عنصر ساختمان. تخصص تزریق آب بندی نشت فشار بالا ما با محصولات عالی که برای این منظور ساخته شده اند همراه است. مسائل مربوط به ورود آب توسط متخصصین نشت آب بندی Waterstop Solutions به صورت مقرون به صرفه برطرف می شود و فضای شما را دوباره خشک و ایمن می کند. حتما به ما اطلاع دهید و ما تیم تخصصی خود را برای شما کار خواهیم کرد.

تزریق نشت آب بندی اتصال کف/دیوار:

متخصصین نشت بند ما در فواصل زمانی اتصال را قطع می کنند و یک کفپوش پلی اورتان هیدروفیل با کیفیت بالا را با فشار بالا به محل اتصال تزریق می کنند. پس از اجازه دادن به پلی یورتان برای واکنش و اتصال با آب موجود در بتن درز و اطراف آن برای تشکیل یک آب بندی انعطاف پذیر و ضد آب، پورت های تزریق برداشته شده و سوراخ ها با مواد تعمیر بتن مناسب پر می شوند. فرآیند آب بندی نشتی یا تزریق پلی یورتان شامل تزریق فشار بالا پلی یورتان (رزین) واکنش پذیر آب انعطاف پذیر به نواحی مورد نظر برای تشکیل یک آب بندی بادوام است. این سیستم در جایی ایده آل است که برای جلوگیری از عبور آب یا سایر مایعات از شکاف ها، شکاف ها، درزها و نفوذها – به طور معمول در سازه های بتنی و بنایی، به اجرای تخصصی آب بندی ضد آب با ماندگاری طولانی نیاز است.

مشاوره رایگان - کلیک کنید